Výsledky předchozích ročníků

2016

DĚTSKÉ SBORY
DPS Musica e Danza, zlaté pásmo
DPS Rozmarýnek Havířov, zlaté pásmo

PĚVECKÉ SBORY – DOSPĚLÍ
Pěvecké sdružení Martinů Třinec, zlaté pásmo

VOKÁLNÍ SKUPINY
“Subton” Cheljabinsk, zlaté pásmo

INSTRUMENTÁLNÍ SKUPINY
Klarinetový soubor Prachatice, zlaté pásmo

Laureát festivalu / Festival laureate: Vokální soubor Subton
Zvláštní cena za dramaturgii soutěžní programu / Special award for dramaturgy: PS Martinů Třinec

Zvláštní cena za pohybové ztvárnění soutěžního programu: Musica e Danza

Zvláštní cena za hlasovou kulturu / Special award for voice culture: Vokální soubor Subton

2015

I. Dětské sbory
1. Dívčí sbor KSSMS Lysenko Kyjev (UA) – 94 – zlaté pásmo
2. DPS Kopretina Orlová (CZ) 75,7 – stříbrné pásmo
3. DPS Caro Raškovice (CZ) 71 – stříbrné pásmo

II. Mládežnické sbor
1. Dívčí sbor KSSMS Lysenko Kyjev (UA) – 92 – zlaté pásmo
2. DPS Petrklíč Praha (CZ) 85,7 – zlaté pásmo

IV. Vokální skupiny
1. Plamen Přelouč (CZ) – 77,7 – stříbrné pásmo

V. Musica Sacra
1. Dívčí sbor KSSMS Lysenko Kyjev (UA) – 92 – zlaté pásmo
2. Chlapecký sbor “Bonifantes” Pardubice – 88,7 – zlaté pásmo

VI. Folklorní písně
1. Dívčí sbor KSSMS Lysenko Kyjev (UA) – 95,5 – zlaté pásmo
(LAUREÁT FESTIVALU)
2. St. Michael´s Girls Choir Bloemfontain (ZA) – 86 – zlaté pásmo

VII. Folklorní a instrumentální skupiny
1. Musica e Danza Praha (CZ) – 91 – zlaté pásmo
2. Klarinetový soubor Prachatice  (CZ) – 89 – zlaté pásmo

Zvláštní cena za dramaturgii soutěžního programu
Dívčí sbor KSSMS Lysenko Kyjev (UA)

Zvláštní cena za sólové vystoupení
Anna-Maria Myronova (UA)

2014

I. DĚTSKÉ SBORY

1. DPS “Petrklíč ZUŠ Praha 5 zlaté / golden
2. DS “Rozmarýnek” Havířov zlaté / golden
3. “Ranica” Minsk zlaté / golden
4. “Vdochnovenie” Ivanovo stříbrné / silver

II. MLÁDEŽNICKÉ SBORY

1. SMS Gymnázia Orlová zlaté / golden
2. Eunice Vitae Cantamus Choir zlaté / golden

III. DOSPĚLÉ SBORY

1. “Alla Camera” Enebakk zlaté / golden
2. “Cantilena” Moscow stříbrné / silver

IV. VOCAL GROUPS

1. “Voci della Terra” Minsk zlaté / golden

FESTIVAL LAUREATE

2. “Alfavit” Moscow stříbrné / silver

Zvláštní ceny:

Za dirigentský výkon – Mgr. Petra Rašíková

Za působivý výraz – Eunice Vitae Cantamus Choir (Jižní Afrika)


 

2013

I. DĚTSKÉ SBORY

1. Dunman Secondary School Choir (SGP) – zlaté / golden – FESTIVAL LAUREATE

2. DPS “Petrklíč” ZUŠ Praha 5 (CZ) – zlaté / golden

3. DPS “Rošťák” ZUŠ Přelouč (CZ) – stříbrné / silver

 

II. MLÁDEŽNICKÉ SBORY

1. Erkuhuleni Children´s Choir (JAR) – zlaté / golden

2. DPS “Mládí” ZUŠ Jablonec n. Jizerou (CZ) – zlaté golden

 

III. DOSPĚLÉ SBORY

1. “Juventa” Orekhovo-Zuevo (RU) – stříbrné / silver

2. Polyphonic Choir Moscow (RU) – stříbrné / silver

3. “Discantus” Gowidlino (PL) – stříbrné / silver

4. “Consonans” Taganrog (RU) – stříbrné / silver

5. Academic female choir, Pudog, Karelia (RU)- stříbrné / silver

IV. VOKÁLNÍ SOUBORY

1. Female vocal ensemble “Budnitay” (UA) – zlaté / golden

2. The Choir of the Church of the Nativity of the Most Holy Mother of God” (RU) – zlaté / golden

3. “Plamen” ZUŠ Přelouč (CZ) – stříbrné / silver

4. “Vdohnovenie” Saratov (RU) – stříbrné / silver

5. “45 Parallel” Stavropol (RU) – stříbrné / silver

6. “Alfavit” Moscow (RU) – stříbrné / silver

7. “Assorti” Taganrog (RU) – stříbrné / silver

8. “Cantate Puelas” ZUŠ Praha 5 (CZ) – stříbrné / silver

9. “Sozvuchie” Vyselki (RU) – stříbrné / silver

10. “Snowflake” St. Petersburg (RU) – stříbrné / silver

 

V. FOLKLORNÍ SKUPINY

1. Bandura ensemble “Sokoliki” Chernigov (UA) – zlaté / golden

 

VI. KOLEDY A PASTORELY

1. DPS “Petrklíč” ZUŠ Praha 5 (CZ) – zlaté / golden

 

 

2012

I. DĚTSKÉ SBORY

1. Methodist Girl´s School Choir – zlaté / golden

2. DPS Canzonetta Č. Budějovice – zlaté / golden

3. DS Trallala Č. Těšín – stříbrné / silver

4. Consonans St. Petersburg – stříbrné / silver

5. DPS “Rozmarýnek” Havířov – stříbrné / silver

6. DPS “Kuřátka” Praha 5 – stříbrné / silver

7. Children´s music school No 24 St. Petersburg – bronzové / bronze

8. Children chorus chapel school No 1332 Moscow – bronzové / bronze

 

II. MLÁDEŽNICKÉ SBORY

1. SPS Gymnázia Orlová – zlaté / golden

2. River Valley Chorale – zlaté / golden

3. DPS “Petrklíč” – stříbrné / silver

4. Garsfontein Youth Choir Pretoria – stříbrné / silver

5. Noyabrsk Orthodox Gymnasium Choir – stříbrné / silver

6. Saint Andrew´s School Choir – stříbrné / silver

 

III. DOSPĚLÉ SBORY

1. VUS Pardubice – zlaté / golden

2. Vox Novus Č. Budějovice – zlaté / golden

3. Volgograd State Social and Pedagogical University – zlaté / golden

4. Pěvecké sdružení ostravských učitelek – stříbrné / silver

5. PZŚ Hutnik Třinec – stříbrné / silver

6. Fortissimo´s Women´s Choir – stříbrné / silver

7. “Relic” Puschkino – bronzové / bronze

 

IV. VOKÁLNÍ SKUPINY

1. INDOMITUS BOYS CHOIR SOUTH AFRICA – zlaté / golden

FESTIVAL LAUREATE

2. “Garmonia” Goriachii Kliuch – zlaté / golden

3. Fortissimo´s Chamber Choir – stříbrné / silver

4. “Malenkaya Opera” Tallin – stříbrné / silver

 

V. FOLKLORNÍ A INSTRUMENTÁLNÍ SOUBORY

1. Musica e Danza – zlaté / golden

2. Children´s music-theatre studio “Solnetschnii dom” Moscow – zlaté / golden

2. Methodist Girl´s School Choir Singapore – zlaté / golden

3. Children´s dance ensemble “Gopak” – zlaté / golden

4. River Valley Chorale – stříbrné / silver

5. Saint Andrew School Choir Singapore – stříbrné / silver

6. Klarinetový soubor Prachatice – stříbrné / silver

 

ZVLÁŠTNÍ CENY POROTY ZA DRAMATURGII SOUTĚŽNÍHO PROGRAMU:

DPS “Canzonetta”

SPS Gymnázium Orlová

 


 

2011

I. DĚTSKÉ SBORY

1. DS Mládí Jablone n.Jiz. – Zlaté / Golden

2. DS “Kopretina” Orlová – Zlaté / Golden

3. “Vdochnovenie” Nadym – Zlaté / Golden

4. ” Kapel” Moscow – Zlaté / Golden

5. “Mečta” Nizhnekamsk – Stříbrné / Silver

6. “Diamant” Mirnyj – Bronzové / Bronze

 

II. PĚVECKÉ SBORY – MLÁDEŽ

1. PUK- UNIVERSITY CHOIR POTCHEFSTROOM – Zlaté / Golden FESTIVAL LAUREATE

2. SMU Chamber Choir – Zlaté / Golden

 

III. PĚVECKÉ SBORY – DOSPĚLÍ

1. Chamber Choir AF Music – Zlaté / Golden

2. Pěvecký sbor B. Hajnce Brno – Stříbrné / Silver

 

IV. VOKÁLNÍ SKUPINY

1. “Vitjazi” Iževsk – Stříbrné / Silver

 

V. FOLKLORNÍ SKUPINY

1. Musica e Danza – Zlaté / Golden

1. SMU – Zlaté / Golden

1. Bandurist band “Nadija” Cernigov – Zlaté / Golden

 

Zvláštní ceny poroty:
Za dirigentský výkon: Petra Rašíková
Za dramaturgii soutěžního programu: DS Kopretina
Za pěveckou kulturu: DS Mládí


 

2010

I. DĚTSKÉ SBORY
1. „VOGNYK” KIEV – Zlaté / Golden
2. ST. JOSEPH´S INSTITUTION – Zlaté / Golden
3. „KANTILENA” NOVOSIBIRSK – Zlaté / Golden
4. „KUŘÁTKA” PRAHA 5 – Silver / stříbrné
5. „PEREZVONY” ST. PETERSBURG – Silver / stříbrné
6. „KANTSONA” OBNINSK – Silver / stříbrné
7. „EKSPROMT” CHARKOV – Silver / stříbrné
8. „RADOSŤ” KIEV – Silver / stříbrné
9. „ROSINKA” CHABAROVSK – Bronz./ Bronze

 

IV. VOKÁLNÍ SKUPINY
1. „NĚVA” ST. PETERSBURG – Zlaté / Golden

 

II. MLÁDEŽNICKÉ SBORY

1. CONWONNITE YOUTH CHOIR PRETORIA – Zlaté / Golden
FESTIVAL LAUREATE
2. DUNMAN HIGH SCHOOL SINGAPORE – Silver / stříbrné
3. DÍVČÍ PĚVECKÝ SBOR GYMNÁZIA ORLOVÁ – Silver / stříbrné
4. SMÍŠENÝ PĚVECKÝ SBOR GYMNÁZIA ORLOVÁ – Silver / stříbrné
5. „GLORIA” KIEV – Silver / stříbrné
6. „POLIOT” ŽUKOVSKY – Silver / stříbrné

 

III. DOSPĚLÉ SBORY
1. VUS PARDUBICE – Silver / stříbrné
2. SIYACULA JOHANNESBURG – Bronz./ Bronze
3. TERRA D´ABRUZZO CHIETI – Bronz./ Bronze

 

V. FOLKLORNÍ SKUPINY – DĚTSKÉ
1. „MUSICA E DANZA” Zlaté / Golden
2. „ZURAVUSKA” KIEV Silver / stříbrné

 

VI. FOLKLORNÍ SKUPINY – DOSPĚLÉ
1. „BERENDEYKA” RIGA Zlaté / Golden

 

ZVLÁŠTNÍ CENY:
Za dramaturgii soutěžního programu :
ST. JOSEPH´S INSTITUTION VOCAL ENSEMBLE
Za úspěšnou práci s nejmladšími zpěváky: DPS “KUŘÁTKA” Praha 5
Dirigentský výkon: MRS. LARISA YARUTSKAYA, MRS. TATYANA DENISOVA